UV Baskı kullanım alanları firmanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Her sektörden farklı talepler bulunmaktadır. Fakat imkansız taleplere ürettiğimiz çözümler ve uyguladığımız farklı taktiklerde elbette ki bulunmaktadır. Bu baskı çeşidi diğer baskılara göre biraz daha lüks gibi görünse de aslında ihtiyaçtır.

Farkı Nedir?

Normal baskı ürünlerini İstanbul’un her bölgesinde kolaylıkla bastırma şansınız bulunmaktadır. Kartvizit, etiket, sticker ve benzer her türlü promosyon ihtiyaçlarını her ilçede bir matbaa firması gerçekleştirmektedir. Şehir dışından da iş alımları aktif olarak devam eden matbaalar; İstanbul’un en büyük ihtiyacını karşılamaktadır. Belki de Avrupa ülkelerinden bir kaç adım önde olduğumuz sınırlı sektörlerden bir tanesidir.

Baskı tekniklerinde ilerleyen ülkemiz; daha kaliteli ve uzun ömürlü olmasını amaçlayarak farklı baskı tekniklerini de müşterilerine sunmak istemiştir. Sadece kağıt tabakasına baskı hazırlamak yerine farklı düz zeminlerde de ihtiyaçları karşılamaya yönelik ek sektörler oluşmaya başlamıştır.

Daha Kaliteli Baskı

Kaliteli baskı aslında gelişi güzel olarak söylenen dikkat çekme amacıyla kullanılan standart bir cümledir. Fakat kaliteli baskı denilen şey istenilen görüntünün elde edilmesi değildir. Tıpkı vesikalık fotoğraf kalitesinde HD projeler elde etmenize imkan vermektedir. Işık açısından da görüntü ele alınmaktadır. Işığın geldiği açıya göre görüntünün kalitesi test edilmektedir. UV baskı bu minik ayrıntıları ele alan ve oldukça üst düzey baskıları gerçekleştiren matbaa tekniğidir. Sadece kağıt tabakasına değil; düz zemini olan her maddeye baskı gerçekleşmektedir.

Uzun sürede dayanıklı olan bu ürünler reklam açısından oldukça iyi bir etkendir. Baskısı biten ürünün suya, sıvıya, ışığa karşı duyarlı olması ürünün reklamının tam manasıyla yerine getireceği anlamına gelmektedir.

Uzun Yıllar Boyunca Kalite

Baskı; ürün içerisinde yer alan CMYK renklerine göre belirlenir. Bu renkler ise sanayi boyaları ile gerçekleşir. Farklı tarz renkler birbirine katılarak istenilen renk elde edilir. Fakat burada dikkat etmeniz gereken unsur ise boyanın ışıkta veya yıpranması sonucunda kullanılan boyanın yıpranmasıdır. Eğer ürün, her yeri kapalı ışıksız bir vitrinde sunulacaksa baskı kalitesinde bir problem olmayacaktır. Fakat ürün dış koşullara karşı dayanıklı olmaması durumunda gerçek sunum diye bir imkan elde edemezsiniz. Bu sebeple de firmamızla iletişime geçerek kaliteli baskı örnekleri arasında size en uygun olanını seçebilirsiniz.

İlgili Hizmet > Dijital Baskı Nedir?

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir