PP Baskı

PP Baskı genellikle kimyasala ürün etiketlerinde kullanılan UV baskı türüdür. Polipropilen sert yapıdan oluşan hammadde türüdür. Plastik bazlı ürün olduğu için kolay kolay esnemez, yırtılmaz ve yıpranmaz. Isıya ve ışığa dayanıklı olan ürün genellikle iç mekanlarda tercih edilse de dış mekanlarda da kullanım uygulamaları mevcuttur.

PP baskı ürünleri kendi içerisinde opak ve şeffaf olmak üzere iki farklı gruba ayrılmaktadır. Opak PP Baskı hizmetinde termal transfer yöntemi yardımıyla baskı sonucu alınmaktadır. Plastik bazlı olan baskı çeşitlerinde asla resin ribon ile baskı alınmaz. Wax ribon; kağıt bazlı ürünlerde kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu durumda plastik ham madde ürünlerinde baskı alınsa bile en ufak sürtünmede baskının silinmesine sebebiyet verecektir.

PP Baskı ile PVC Baskı Farkı

İki baskı arasında genel şema olarak ham madde farkı bulunmaktadır. Fakat kullanım amacına göre iki baskı türü de aynı noktaya hizmet etmektedir. Daha uzun, kalıcı ve dayanıklı ürün çeşitlerinin ortaya konulması için üretilmiştir. PP Baskı genellikle kimyasal, kozmetik alanında kullanılmaktadır. Wax ribon ile baskı alınmadığını belirtmiştik. Bunun yerine resin ribbonlar ile baskı alınmaktadır.

Opak PP etiket çok fazla aydınlık alanlarda tercih edilmemektedir. Parlak ve aydınlık görünüme sahip olduğundan dolayı barkod okuyucular tarafından okunmasında güçlük çekilebilmektedir. Böyle ortamlarda mat pp etiket ürününü kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

Neden PP Baskı?

Aslında bu sorunun en iyi cevabını son kullanıcının vermesi gerekir. Fakat ilk kez kullanacak kişiler için kısaca açıklayalım; ham maddenin plastik oranının daha yüksek olması çabuk yıpranmasını engeller. Aynı zamanda baskı türü de oldukça net ve kaliteli çıkar. Ürün her açıdan kalite ve uyum içerisinde görünür. Bunun yanı sıra matbaa ürünlerinde kullanılan kağıtlar gibi kısa vadede kullan / at durumu söz konusu değildir. Uzun yıllar boyunca ürünü kullanabilirsiniz hatta sökebilirsiniz.

Ürünün tutuculuğu da oldukça yüksek orandadır. Yapıştırılan ürüne saniyeler içerisinde yapışır ve uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Ürün etiketini söktüğünüz zaman herhangi iz, leke bırakmayacaktır.

UV Sanat Evi ile İletişim

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi https://uvsanatevi.com İnternet sitemiz üzerinden kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Ürün içerisinde baskı metodu ve diğer detaylara da göz atabilirsiniz. Öncelikli olarak baskı çeşidine ve ürün ham maddesine karar vermelisiniz. Daha sonra firmamızla iletişime geçerek adet ve baskı türünü kesinlikle belirtmelisiniz. Firmamız; sizler için teklif hazırladıktan sonra aynı iş günü içerisinde tarafınıza mail veya telefon yoluyla iletişime geçecektir.