Dijital baskı diğer baskı yöntemlerine göre daha hızlı çözümler sunan baskı çeşitleri arasında yer almaktadır. İnsanlar arasında farklı olarak deyimlerle yer alsa da dakikalar içerisinde istediğiniz işe kavuşabileceğiniz baskı türüdür. Fakat diğer baskılara göre en maliyetli ve adet arttıkça da maliyeti daha da artmaktadır. Ofset baskıya göre avantajları bulunurken dezavantajları da sayıca çoktur. En önemli farklardan birisi; ofset baskı da devamlı kalıp değişmektedir.

Dijital Baskı Neden Tercih Edilir ?

CMYK renk seçimi, renk tutturma, kağıt kalitesi gibi dezavantajların adı bile geçmemektedir. Fakat bu baskı türü; pek fazla ileriye dönük değildir. Yani 1.000 adet dijital baskı ürünü bastırmak mümkün değildir. Çünkü adet fiyatı ofset baskının iki katına gelmektedir. İnsanlar tarafından genellikle maket hazırlama, kısa süre içerisinde sunum hazırlama, demo sunma gibi işlemlerde kullanılmaktadır. Seri baskıya girilmeden önce de mutlaka bu şekilde bir maket alarak işin seri baskıya girmeden önce ki durumunu kontrol edebilirsiniz.

UV Baskı Nasıl Yapılır?

Dijital Baskı
Dijital Baskının Avantajları

Size bu hizmet pek çok yönden yarar sağlamaktadır. Fakat kullanım alanı açısından da kriterleri değerlendirmek gerekir, elbette. Basım adeti, vakti, türü, tasarım esnekliği ve bir çok etkeni daha ele alarak incelemeniz gerekmektedir.

  • baskı adeti (az adet)
  • zamandan yana problem yaşıyorsanız
  • kalite çok önemli değilse
  • baskı hızı

Dijital baskı vakit problemi yaşayan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sebeple de kaliteyi ikinci planda tutarak vakitten tasarruf sağlamak isteyen kişilerin kullandığı baskı teknikleri arasında yer alır.

Dijital Baskı ile UV Baskı Arasındaki Farklar

İki baskı çeşidi arasında kalite açısından büyük farklar gözlenmektedir. Belkide bilinen baskı çeşitleri arasında en yüksek çözünürlük kaliteyi UV Baskı sunmaktadır. Vakit açısından da ofset baskı ile hemen hemen aynıdır. Bu sebeple Türkiye’de fazla yaygınlaşmayan fakat gelecek yıllar içerisinde en sık tercih edilecek baskı türleri arasına girebilir, diyebiliriz.

Matbaa sektörü Türkiye’nin öncü olduğu ve hızlı ilerlediği sektörler arasında yer almaktadır. Kaliteli projelerin üretildiği, baskı kalitesinin yukarı seviyelere çıkması için çaba gösteren kurumlar tarafından desteklendiği bir sektör haline gelmiştir. Ülkemizde oldukça popüler olan matbaa sektörü gelecek yıllarda daha popüler olması beklenmektedir. Çünkü kartvizit, el ilanı, broşür gibi promosyon ürünler yerini ürün kutusu, çift taraflı kartvizit, plastik kartvizit gibi yeni nesil ürünlere bırakmaktadır.

Size Nasıl Ulaşabilirim ?

Firmamız İkitelli ilçesinde hizmet vermektedir. Türkiye’nin her iline ürün gönderimi gerçekleştirmekteyiz. Talep ettiğiniz ürün çeşidi ve adetini tarafımıza mail veya telefon yoluyla bildirmeniz durumunda sizlerle iletişime geçmekteyiz. Sunduğumuz hizmetleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Genel

Yorum özelliği devre dışı bırakıldı.